0539 559 03 43
4 Metre Derinlik
200 TL
3'lü Set Çubuklar
350 TL
7 Metre Derinlik
350 TL
13 Metre Derinlik
KAMPANYA 350 TL
18 Metre ve Üstü
600 TL

Titanyum 7 Metre Derinlik
350 TL
Titanyum 13 Metre Derinlik
550 TL
Titanyum 18 Metre Derinlik
800 TL
Dörtlü Altın Çubukları
800 TL
Define Gereçleri İçin Tıklayın
Definede.com

Define, Altın Aramak Yasak mı? Define Arama İzni

Son Güncellenme : 30 Oca 2014 14:52

define arama izni nasıl nerden alınırDefine ve altın bulmak için sürekli arama yapıyoruz. Bir sürü emek, para ve vakit harcıyoruz. Peki bu aramalar yasak mı, suç mu? Define ararken yakalanırsak ne olur? Bugün bu konuya değineceğim. 


Define ve altın aramak insanların doğal hakkıdır. Ancak bazı haklardan faydalanabilmek ve bu hakların suistimal edilmesini önlemek için gerekli mercilerden izin almak gerekir. Define aramak içinde aynı şartlar geçerlidir. Aksi takdirde izinsiz olarak define, hazine, altın ararken yakalanırsanız 74. maddeye göre 3 aydan 24 aya kadar ceza alabilirsiniz. Yasalar çerçevesinde bu ceza para cezasına çevrilebilir.

Define Aramak İçin Nasıl İzin Alınır?


Define, hazine, altın aramak için öncelikle en yakın müze müdürü veya mülki amire gidilerek izin alınmalıdır. Dilekçe, arama yapılacak yerin haritası vb. gibi evraklar istenecektir. Arama yapacağınız yer sit alanı değilse kolaylıkla define arama izni alabilirsiniz.


Define ararken bir takım araç ve gereçlerden faydalanırız. Bunların en önemlisi define arama çubuklarıdır. Çubuklar diğer yöntemlere göre hem daha garantilidir hemde daha zahmetsizdir. Bunun için size vakit ve para kaybı yaşatmaz. Aldığınız define arama izni boşa gitmez. 


Biz Definede.com olarak yapacağınız tüm işlemlerin yasal olmasını ve tarihi eserlere zarar vermemenizi rica ediyoruz. Teşekkürler.

 

<< Geri dönerek diğer yazılarımızı okumak için burayı tıklayın…

Benzer Yazılar

Define Nasıl Aranır? Altın Nasıl Aranır? Yöntemleri
Müşteri Memnuniyeti
Baykuş Define İşareti
Selçuklu Devleti Sikkeleri - Antik Paraları

Definede.com, Gültekin Altın ve Define arama çubukları resmi internet sitesidir. Metin Gültekin - Copyright 2014
Definede.com